Sākums

Kompilators
Pievienot ikonu
DLL - dinamisko saišu bibliotēkas

Pirmā programma uz C#

Mūsu pirmā programma izkaisies tā :
pirma.cs

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;

namespace ConsoleApplication1
{
  class Program
  {
    static void Main(string[] args)
    {
      Console.WriteLine("Sveiciens no Jersikas! (vai cits teksts)");
      Console.ReadLine();
    }
  }
}
Kodu var uzrakstīt ar Notepad kas ir jebkura Windows versijā, bet nevajag saglabāt kā parasto teksta failu. Mēs saglabāsim ar faila paplašinājumu „cs”, tad kompilators sapratis visu pareizi.

Ērtāk kodu rakstīt tomēr kādā speciāli paredzēta editorā, piemēram Notepad ++

Vel mums būs vajadzīgs komandu fails, kas palaidis kompilācijas procesu.

pirma.bat

D:
cd cs
csc /t:exe /out:pirma.exe pirma.cs
Visvienkāršāk Windows konsolē ierakstīt komandu „edit” (atvērsies vecais DOSa editors), ierakstam kodu („cd cs” nozīme pariet mapē „cs”, kur es saglabāju. Jus varat saglabāt citur, bet, protams, jāieraksta jūsu ceļš). Nākošais solis konsolē ierakstam komandu „pirma” kas palaidis kompilācijas procesu.

Tagad var palaist exe failu un pārliecināties ko viss strādā. Failam jābūt turpat, kur bija saglabāts fails ar kodu. Protams, var kompilēt bez komandas faila, vienkārši ierakstot faila saturu konsolē rezultāts būs tāds pats. Saglabātais komandu fails paliks par atgādinājumu.

Ko nozīme kods

Paša sakumā ir operatori „using”, nosaka kādas iespējas tiek izmantotas. Par šī daļu pagaidām viss. Tālāk iet „namespace” vai vārdu telpa, klase un galvenā funkcija „main”. Visas darbības sakas tieši „main” funkcijā, izpildās komandas un tiek izsauktas citas funkcijas, ja tādas ir.

„Console.WriteLine("");” – komanda, kas izdruka tekstu konsolē.

„Console.ReadLine();” – liek programmai gaidīt kad lietotājs nospiedis kādu pogu uz tastatūras. Komanda nav obligāta, bet bez tas palaižot izpildāmo failu mēs redzēsim, ka nomirgoja kaut kas melns. Tāpēc mēs izmantojam šī komandu lai redzēt rezultātu.

Jersikas pamatskola 2012. Sastādīja Viktors salimgarejevs.