Sākums

Pirma programma
Pievienot ikonu
DLL - dinamisko saišu bibliotēkas
Modules

Kompilators (no angļu compiler - sastādītājs; tāds, kas izveido darbu, savācot no dažādiem avotiem) ir programma (vai programmu kopums), kas pārveido cilvēkam saprotamā programmēšanas valodā rakstītas instrukcijas datoram izpildāmā mašīnkodā.

Visbiežāk kompilatorus izmanto, lai no augsta līmeņa programmēšanas valodas pirmkoda izveidotu izpildāmu programmu zema līmeņa programmēšanas valodā (mašīnkodā). Programmu, kas veic translāciju no zema līmeņa valodas, sauc par dekompilatoru. Programmu, kas veic translāciju starp augsta līmeņa valodām, sauc par translatoru.

Kompilators sastāv vismaz no 3 daļām: leksiskā analizatora, sintaksiskā analizatora un koda ģeneratora. Avots

No Wikipedijas teksta mēs zinām kas ir kompilators un kompilācija, tagad mums vajag iegādāties kompilatoru. Labāka izvēle ir nopirkt Microsoft Visual Studio, bez tā nevar izmantot komerciāli programmas rakstītas Windows vidē. Protams, no Microsoft mājaslapas var lējupladet 90-dienu izmēģinājuma versiju, bet vai varēs apgūt trīs mēnešu laikā valodu.

Katrā datorā (ja ir uzstādīts .NetFramework) jau ir kompilators. Godīgi sakot, kompilators ir .NetFramework sastāvdaļa, nevis Visual Studio.

Lai uzzināt kā Jūsu datorā ir .NetFramework uzklikšķiniet uz pogas (User Agent). Šī lapai jābūt atvērtai ar Internet Expolrer (savādāk saņemsiet informāciju tikai par pārlūku). Paziņojuma logā jāatrod .NET lielāko skaitli, tas būs .NetFramework uzstādīta versija. Pretējā gadījuma vajag uzstādīt .NetFramework no Microsoft mājas lapas (šeit).

Pēc instalēšanas jāpārstartē datoru lai izmaiņas stājas spēkā.

Tālāk atveram šī vietne:

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319

un iekopējam adresi.

Iezīmētas rindas beigās pēc „;” ieļimējam nokopēto adresi, vēlreiz pārstartējam datoru.

Atveriet konsole un ierakstiet komandu „csc -help”.

Ja redzēsiet tādu skatu kā uz attēla, tad viss izdarīts pareizi. Protams, tādā veida var uztaisīt tikai teksta programmas, bet pirmajiem soļiem pietiek.

Jersikas pamatskola 2012. Sastādīja Viktors salimgarejevs.